Rohelise Kooli programmi näol on tegemist tuntuima ülemaailmse keskkonnaharidusprogrammiga õppeasutustele, mille ingliskeelseks nimeks on Eco-schools Global. Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. FEE erinevate programmidega, sh Sinilipp ja Roheline võti, töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt.
Eestis koordineerib programmi tegevusi Tartu loodusmaja.
Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Tänased lapsed ja noored otsustavad tulevikus, milleses maailmas elame, kuidas Maa rikkust kasutatakse.
Programm toob keskkonnasäästlikku mõtteviisi kooli või lasteaia tegemistesse ning seda süsteemselt ja terviklikult. Rohelise kooli võrgustiku seminarid pakuvad nii toetust kui inspiratsiooni. Edukat programmis osalemist tõendab haridusasutusele omistatav ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud keskkonnamärgis “Roheline lipp”.
Täpsemalt saab lugeda programmi kohta siit: https://keskkonnaharidus.ee/et/vorgustik/roheline-kool
Eestis on Rohelise kooli programmiga liitunud üle 200 kooli ja lasteaia. Vaata osalejaid siit
Programmi tegemistega saad end kursis hoida FB lehel Rohelise kooli programm Eestis.
Rohelise Kooli programmis käsitletavad teemad
Õppeaasta jooksul keskendutakse tegevustes vähemalt kolmele teemale, millest vähemalt üks oleks järgmistest: elurikkus, kliimamuutused, globaalne kodakondsus.
Aruheina Lasteaias toetavad Rohelise Kooli teemade käsitlemist KiVa, Vaikuseminutid ja Meelte kool.
Rohelise kooli programmil on kolm struktuurset elementi:
I Seitsmest sammust koosnev strateegia
II Käsitletavad teemad
III Keskkonnamärgise “Roheline lipp” taotlemine